تبلیغات
آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز و رجیستری - اوركات دست و پاگیر گوگل شد

آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز و رجیستری

شركت گوگل هرچه سریع‌تر باید توضیح خود را در مورد عدم اجرای دستور دادگاه برزیل در مورد سرویس اوركات ارائه دهد وگرنه به ازای هر روز 23000 دلار جریمه خواهد شد.

طبق اعلام سخنگوی گوگل، چندی پیش دادگاهی در برزیل، گوگل را به دلیل ارائه سرویس شبكه‌ای Orkut متهم شناخت و دستور به اجرای محدودیت‌هایی در این سرویس كرد كه تاكنون گوگل از اجرای آن سرباز زده‌است.

طبق سخنان دادستان برزیلی، تعدادی از تبهكاران با ورود به Orkut ‌و با استفاده از اطلاعات موجود در بانك اطلاعاتی این شبكه اقدام به شناسایی نوجوانان برزیلی و سوء‌استفاده از اطلاعات آنها كرده‌اند.

همچنین این افراد با تشكیل گروه هایی در این شبكه اقدام به پخش تصاویر غیراخلاقی و تشكیل گروه‌های نژادپرستانه كرده‌اند.

دادگاه برزیلی در اولین اقدام تا 28 سپتامبر به گوگل فرصت داده ‌بود تا از فعالیت این گروه‌ها جلوگیری كند، ولی گوگل از انجام این كار سرباز زد.

سخنگوی گوگل در این مورد اعلام كرد: گوگل با تقدیم لایحه به این دادگاه دلیل خود را از عدم اجرای حكم بیان كرده ‌است.

همچنین گوگل اعلام كرده چون سرورهای گوگل كه مرتبط با Orkut هستند، در آمریكا قرار دارند، كلیه امور مربوط به آن مطابق قوانین آمریكا بوده و نمی‌توان قوانین برزیل یا سایر دولت‌ها را در آن دخیل كرد.

دادگاه برزیلی نیز در پاسخ به این اظهار نظر گوگل اعلام كرده‌است، چون كاربران برزیلی در این شبكه عضو هستند و عكس‌های غیراخلاقی و گروه‌های نژادپرستی موجود در سایت مربوط به برزیل هستند، پس دادگاه برزیل می‌تواند در مورد آن حكم صادر كند.

گوگل در هفته گذشته 40 درخواست رسمی از افراد سرشناس برزیلی درخصوص جلوگیری از فعالیت این افراد دریافت كرده‌است.

گوگل اعلام كرده تاكنون گروه‌های خاصی را كه بر خلاف قوانین داخلی Orkut بوده‌اند، شناسایی و بسته است.

Orkut ‌شبكه‌ای اینترنتی‌است كه افراد با عناوین مختلف در آن عضو شده و می‌توانند در گروه مورد علاقه خود عضو شده و افراد مشابه خود را در یك مورد خاص در سراسر جهان یافته و مكاتبه كنند.

همچنین افراد می‌توانند گروهی را با نام مورد نظر تشكیل داده و سایر افراد را به عضویت در آن ترغیب كنند.

این سرویس در بسیاری از كشورها با استقبال كاربران مواجه شده، ولی به دلایل مشابه برزیلی‌ها در بعضی از كشورها با مخالفت دولت‌ها مواجه شده و در بعضی از آنها فیلتر نیز شده است.ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار IT، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 مهر 1385 توسط محمد
درباره وبلاگ