تبلیغات
آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز و رجیستری - حافظه لپ تاپ خود را افزایش دهید

آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز و رجیستری

سلام خدمت همه دوستان امروز براتون یه مقاله اوردم که Ram های لپ تاپها رو مورد بررسی قرار می دهد و راهنمایی هایی برای خرید آنها و خلاصه همه چیز در باره این نوع از ramها. به خاطر طولانی بودن اونو توی ادامه مطلب گذاشتم اگر می خواهید در مورد ram ها اطلاعاتی کسب کنید به ادامه مطلب سر بزنید


راستی باید خدمت اون دسته از دوستانی که دوست دارند در اینترنت تفریح کنند باید عرض کنم که انجمن جدید سایت http://www.a-2-z.ir راه اندازی شد این سایت تفریحی که منم یکی از نویسنده هاش هستم امکانات زیادی رو به بازدیدکننده هاش ارائه می ده که جدیدترین اونا انجمن http://a-2-z.darkbb.com است این انجمن تازه کارشو شروع کرده و یه جورایی ما اونو خام گذاشتیم تا خود اعضا اونو پر کنند.

Iranian Foum------------->Just For FUN

اضافه كردن RAM برای بهبود عملكرد
با وجود اینكه پردازشگرهای لپ تا‌پ‌ عمـلكرد خـوبی در زمـیـنه متـعادل سازی سـرعت انـجام كار و مـصرف كم برق دارند، ولی در مـجموع پردازشگرهای كامپیوترهای دسك‌تاپ از آنها پیشی گرفته‌اند.

مهم‌تر اینكه كامپیوترهای دسك‌تاپ از نظر سرعت بالاتر هارددرایو كه بیشترین تاثیر را در سرعت كلی سیستم دارد، نسبت به لپ تا‌پ‌ها برتری دارند. چاره این امر برای افرادی كه از لپ تا‌پ‌ها  استفاده می‌كنند این است كه وابستگی آنها به هارددرایو را به حداقل برسانند.

منظور از این سـخن، ارتقای RAM اسـت. هر چـقدر یـك لپ تاپ بتـواند اطلاعات بیـشـتری را در حافـظه پرسرعت خود جمع‌آوری كند، نیاز كمـتری به جمع‌آوری اطلاعات در حافـظه مجازی روی هارددرایـو خـود دارد و ایـن بـدان معناسـت كه زمـان انتـظار برای دستیابی به اطلاعات از روی دیسك چرخان نسبتاً كند، كمتر می‌شود.

افزودن یا جایگزین كردن RAM، به آسانی وصل كردن كابل USB است. می‌توانید لپ تاپ خود را برای انجام چنین كاری به مراكز خدمات كامپیوتر ببرید، اما این كار فقط هدر دادن پول است. مگر اینكه واقعاً هیچ‌گونه مهارت مكانیكی در زمینه كامپیوتر نداشته باشید.

برای اجرای ویندوز XP به طور معمول RAM یك گیگابایتی كفایت می‌كند. اما در صورتی كه با فایل‌های ویدئویی، Microsoft یا بازی‌هایی كه نیاز به RAM بالا دارند، كار می‌كنید، استفاده از RAM بالاتر بهتر است.

ویندوز ویستا با RAM 2گیگابایتی و بالاتر، به بهترین شكل اجرا می‌شود، هرچند كاربرانی كه فشار زیادی به كامپیوتر خود نمی‌آورند، می‌توانند موقتاً با RAM 1/5گیگابایتی هم كار خود را پیش ببرند.

تـوجه داشـته باشـید كه ارتـقا دادن RAM مـنوط بـه كاهش بازده كار اسـت. برای مـثال مـمـكن اسـت حافظه لپ تاپی كه از ویندوز ویستا استفاده می‌كنـد را از 2 گیگابایت هم بالاتر ببرید، ولی تغییری در آن احساس نكنید. لپ تا‌پ‌های تـك كاربـر حـتی اگر ویـستا و Office 2007 هم روی آن نصب باشد، نیاز چندانی به حافظه 3 یا حتی 4 گیگابایتی ندارند.

از سوی دیگر، بدون تردید نیازهای آینده مقادیر عجیب و غریب حافظه‌های امروزی را ناچیز نشان خواهد داد. (یادمان باشد كه روزی كامپیوترهای 64 بیتی بالاترین مدل كامپیوتر بودند.) گرچه شاید در آن زمان لازم باشد كه به طور كلی به دنبال یك كامپیوتر كاملاً جدید باشید.

 

خرید RAM
تنها موضوعی كه در مورد ارتقای RAM باید نسبت به آن مهارت داشته باشید، خرید ماجول حافظه مناسب است.بسیاری از لپ تا‌پ‌ها از SODIMM استفاده می‌كنند كه از RAM كامپیوترهای دسك‌تاپ كوچك‌تر بوده و در نتیجه برای لپ تا‌پ‌ها مناسب‌ترند.

برای اینكه بدانید كامپیوتر كیفی شما تا چه مقدار RAM را پشتیبانی می‌كند و اینكه نوع كارت حافظه‌ای كه می‌پذیرد چیست و چه تعداد شیار SODIMM در آن وجود دارد، به سراغ دفترچه راهنمای كامپیوتر كیفی خود یا سایت شركت تولیدكننده آن بروید. هرچند اگر هم برخی از این اطلاعات را به دست نیاوردید، جای تعجب ندارد.

برای كسب آگاهی كامل باید نگاهی به RAM موجود در كامپیوتر كیفی خود بیندازید. در بسیاری از لپ تا‌پ‌ها با برداشتن پانل دسترسی كه در زیر كامپیوتر قرار دارد، به راحتی می‌توان به شیار‌های RAM دسترسی پیـدا كرد. با استفاده از یك پیچ گوشتی كوچك این صفحه را باز كنید. احتمالاً در پیدا كردن RAM مشكلی نخواهید داشت؛ مگر آنكه پشت قطعه دیگری مانند هارددرایو قرار داشته باشد كه البته این قطعات هم قابـل برداشتـن هستند. حواسـتان باشد درصورتی كه مجبور به برداشتن قطعه‌ای شدید، در پایان كار نسبت به قرار دادن آن در محل خود، اطمینان حاصل كنید.

به محض اینكه محل RAM را پیدا كردید، هرگونه شماره‌ای كه روی برچسب آن وجود دارد را به همراه اسم تجاری آن یادداشت كنید.

اگر برای دیدن برچسب آن نیاز به برداشتن كارت دیگری بود، ابتدا قسمت فلزی میز یا صندلی خود را با دست لمس كنید تا الكتریسیته ساكن بدن خود را تخلیه كنید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله "حفاظت در برابر ESD " مراجعه نمایید.

شیارهای SODIMM معمولاً زایده‌ای فنری دارند و زمانی كه كارت حافظه به درستی در جای خود قرار گیرد، این زائده‌ها در شكاف‌های موجود در لبه كارت حافظه چفت می‌شوند. برای بیرون آوردن SODIMM، زائده‌ها را از درون شكاف خارج كنید. ممكن است برای این كار اهرم‌های كوچكی وجود داشته باشند كه شما باید آنها را فشار دهید. این عمل به بالا آمدن لبه فوقانی كارت حافظه منجر می‌شود یا دست كم این امكان را به شما می‌دهد تا بتوانید با ناخن‌های خود آن را بالا بكشید. در یك زاویه مشخص، بیرون كشیدن كارت از شیار میسر می‌شود. به این موضوع كه كامپیوتر كیفی شما یك یا دو شیار SODIMM دارد، توجه داشته باشید، زیرا با اضافه كردن یك RAM به حافظه موجود، به جای جایگزین كردن آن، می‌توانید در هزینه صرفه‌جویی كنید.ادامه مطلب

طبقه بندی: سخت افزار، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 خرداد 1387 توسط محمد
درباره وبلاگ