تبلیغات
آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز و رجیستری - مطالب آبان 1386

آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز و رجیستری

طبق گزارش های رسیده شرکت گوگل نمونه آزمایشی تلفن دستی ساخت خود را به شرکت های سازنده گوشی های تلفن همراه ، جهت بررسی اولیه ، ارائه کرده است.

بر این اساس شرکت گوگل تلفن دستی طراحی شده توسط خود را با سروس های google.com همسان و همگون کرده و این دستگاه از امکانات گوگل کاملا پشتیبانی می کند.تمرکز بر روی سیستم تبلیغات ، جستجوی پیشرفته ، ایمیل و مرورگر وب از قابلیت های مهم این دستگاه است.

زمزمه های این اقدام از طرف گوگل زمانی به گوش رسید که این شرکت اقدام به سرمایه گذاری 4.6 بیلیون دلاری در بخش مکالمات بی سیم و رادیویی انجام داد.با توجه به ارائه iPhone توسط شرکت Apple ، گوگل نیز برای مقابله با یکی از رقیبان خود و از دست ندادن بازار ، مجبور به سرمایه گذاری در این زمینه شده است.

موفقیت گوگل در این بخش و ارائه گوشی تلفن همراه خود تا حد زیادی به شرکت های سازنده این دستگاه ها و اطلاعاتی است که آن ها در اختیار دارند ، بستگی دارد.حدس و گمان های زیادی در مورد تلفن دستی شرکت گوگل وجود دارد ، اما اگر بخواهیم با اطلاعات هم اکنون خود در مورد این مسئله صحبت کنیم ، این دستگاه هنوز کار نمی کند.ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار IT، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 28 آبان 1386 توسط محمد

سلام دوستان از این که مدتی نبودم و اپ نکردم معذرت می خوام اما این مدت سریع آپ می کنم برای جبران. این بار براتون یه مقاله آماده کردم در مورد CPU بخونید برای اطلاعاتتون خوبه. پردازنده یا واحد پردازنده مرکزی (CPU) اصلی ترین بخش کامپیوتر است . این قطعه وظایف مهمی از قبیل عملکرد های ریاضی ، منطقی ، مقایسه ای و محاسبه های مربوط به آدرس دهی در کامپیوتر را به عهده دارد . CPU مهم ترین تراشه بر روی برد اصلی هر کامپیوتر می باشد و آن مدیریت کلیه مراحل پردازش داده ها را به عهده دارد . این قطعه به صورت مستقیم و یا غیر مسقیم سایر قطعات روی برد اصلی و سایر قسمتهای کامپیوتر را نظارت و مقداردهی می کند . پردازنده ها هر چند دارای ابعاد فیزیکی بسیار کوچکی هستند ولی از ابتدایی ترین آنها که از 29000 ترانزیستور تا انواع پیشرفته آنها که 7/5 میلیون ترانزیستور می باشد ، ابعاد فیزیکی آنها بسیار محدود و در حد 2 تا 3 اینچ مربع می باشند .
 مشخصه با اهمیت ریز پردازنده ها عبارتند از :
 × . سرعت .
 × . پهنای گذرگاه داده .
 × . پهنای گذرگاه آدرس .
 × . ماکزیمم حافظه .
 علاوه بر این مشخصه ها تعداد ترانزیستور با کار گرفته شده ، cache داخلی ، پهنای پالس ، اندازه رجیستر های داخلی در پردازنده ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند . همه پردازنده ها سه عمل اساسی را انجام می دهند :
 × . انتقال اطلاعات
 × . حساب و منطق
 × . تصمیم گیری
 مشخصات فنی پردازنده ها
 پردازنده ها به عنوان یکی از اصلی ترین عناصر در یک کامپیوتر به صورت یک تراشه به شکل مربع روی برد اصلی قرار می گیرد . معمولا هر پردازنده دارای خصوصیات ویژه ای است که توسط تعدادی حروف و ارقام که بر روی هر کدام از آن ها چاپ شده ، مشخص می شوند . این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد :
 - نام شرکت سازنده .
 - نسل پردازنده .
 - مدل و نوع پردازنده .
 - سرعت پردازنده (MHZ ) .
 - ولتاژ مورد نیاز پردازنده .
 - شماره سریال پردازنده .
 در ادامه به توضیح برخی از این مشخصه ها می پردازیم :
 نام شرکت سازنده پردازنده
 پردازنده ها توسط شرکت های مختلفی ساخته و ارائه شده اند. شرکت های مشهور سازنده پردازنده عبارتند از :
 - Intel
 - IBM
 - AMD
 - Syrex
 - Motorola
 - IDT
 - NIC
 - IIT
 گاهی بر روی پردازنده ها نام شرکت سازنده به صورت کامل و گاهی به صورت علائم اختصاری مخصوص شرکت مشخص می شود . مثلا برای محصولات شرکت از AMD برای مشخص کردن نام پردازنده عبارت ADVANCED شرکتهای MICRO DEVICES که کلمه AMD از آن گرفته شده چاپ می شود .
 نسل پردازنده
 پردازنده ها بسته به تنوع در مدل و عملکرد آن ها دارای مدل های مختلفی می باشند . معمولا هر گاه یک تغییر اساسی در ساختار یا پردازنده به وجود آمده است نسل جدیدی برای آن نام گذاری شده است . معمولا نسل های مختلف پردازنده ها را با نام ، علائم یا شماره های مختلف نشان می دهند . شرکتهای سازنده پردازنده تولیدات خود را بر اساس یک روش استاندارد نام گذاری می کنند . مثلا شرکت Intel تولیداتش را به صورت 80x86 و شرکت Motorola به صورت 68xxx نام گذاری می کنند ، که معمولا علامت x جایگزین نسل و مدل پردازنده می شود . مثلا در مورد پردازنده های Intel نسل های اول تا هفتم به صورت زیر می باشد :
 همانگونه که مشاهده می کنید از نسل چهارم (80486) به بعد نامگذاری پردازنده های Intel به صورت 80x86 نمی باشد بلکه از نام پنتیوم استفاده شده است .
 مدل پردازنده
 هر کدام از نسل های پردازنده دارای مدلهای مختلفی می باشد که دارای مشخصات متفاوت می باشند . مثلا در مورد پردازنده و 80386 مدلهای DX , SX و برای 80486 مدلهای SX , DX , DXII , DX4 , DX5 برای پنتیوم (نسل پنجم) مدل های پنتیوم کلاسیک و MMX ، برای نسل ششم مدل های پنتیوم پرو ، پنتیوم II و پنتیوم III پنتیوم سلرون برای نسل هفتم مدل اتیانیوم را می توان اشاره نمود .
 سرعت پردازنده
 یکی دیگر از پارامتر های مهم برای پردازنده که معمولا روی پردازنده چاپ می شود ، سرعت پردازنده است . سرعت پردازنده بر حسب مگاهرتز (MHZ) مشخص می شود . گاهی سرعت پردازنده ها معادل سرعت پردازنده مشابه Intel بر روی آن چاپ می شود. در این پردازنده ها که شبیه پردازنده های پنتیوم Intel هستند ، برای نشان دادن سرعت AMD-K5 که در سطر دوم آن عبارت PR100 چاپ شده است ، بدین معنی است که این پردازنده دارای سرعتی معادل سرعت پردازنده های پنتیوم اینتل با سرعت 100MHZ می باشد . هر چند ممکن است سرعت واقعی این پردازنده کمتر باشد . چنانچه بعد از PR100 علامت + هم داشته باشیم یعنی سرعت این پردازنده حتی از پردازنده اینتل با سرعت 100MHZ هم بیشتر می باشد .
 ولتاژ پردازنده
 پردازنده های قدیمی (قبل از کار 468DX4) با ولتاژ 5v کار می کردند . پردازنده هایی که بعد از 486DX4 به بازار ارائه شد با ولتاژ 3.3v کار می کردند . امروزه پردازنده های K6 از شرکت AMD با ولتاژهای پایین تر از 3.3v (2.2v می کنند . طبیعی است هر چه پردازنده با ولتاژ کمتری کار کند توان مصرفی آن کمتر شده و در نتیجه پردازنده کمتر داغ می شود

منبع : http://omid2006pc.blogfa.comادامه مطلب

طبقه بندی: رجیستری و ویندوز، 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 آبان 1386 توسط محمد
درباره وبلاگ