تبلیغات
آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز و رجیستری - مطالب شهریور 1387

آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز و رجیستری

هفته گذشته روزنامه تایمز از بزرگترین دزدی اطلاعات بانكی تاریخ خبر داد. در این حمله بی‌سابقه، اطلاعات بانكی بیش از 100 میلیون خریدار خرده‌فروشان بزرگ جهان از جمله شركت زنجیره‌ای تی‌كی‌مكس(T.K.MAX) به‌سرقت رفته است.

یازده تن از بزرگترین هكرهای جهان متهم به دست داشتن در این دزدی هستند كه در این فهرست، سه آمریكایی، سه اكراینی، دو چینی، یك بلاروسی، یك استونی تبار و شخص دیگری كه تا كنون تنها با نام آنلاین دلپیرو شناسایی شده، وجود دارند. این در حالی است كه پیش از این، برخی از متخصصان امنیت شبكه، با كشف پتانسیل‌های شكل‌گیری چنین حمله‌ای، هك‌شدن اطلاعات بانكی خریداران خرده‌فروشان دنیا را پیش‌بینی كرده بودند كه متاسفانه بسیاری از این شركت‌ها، به‌ویژه خرده‌فروشان انگلیسی برای ارتقای سیستم‌های امنیتی خود بی‌میلی نشان داده بودند.
كارشناسان احتمال می‌دهند كه در این ماجرا شخص نفوذكننده‌ای در سرویس امنیت اطلاعات آمریكا كه در میامی جای دارد، نقش داشته و در زمانی كه به‌ظاهر در حال تحقیق درباره پی‌گیری رد مجرمان اینترنتی بوده، به متهمان این سرقت كمك كرده است.
مایك موكزی(Micheal Mukasey) ، دادستان كل ایالات متحده، در جلسه‌ای كه سه‌شنبه گذشته در این‌باره با خبرنگاران داشت اعلام كرد: <تا جایی كه در پیشینه حملات درج شده است، این بزرگترین و پیچیده‌ترین دزدی اطلاعات هویتی آمریكا است.> جالب توجه است كه چندی پیش پلیس امنیتی آمریكا دو تن از مشتریان فروشگاه والمارت(Walmart)  را كه كارت‌های اعتباریشان حاوی اطلاعات بانكی به‌سرقت رفته از مشتریان تی‌جی‌مكس (نسخه آمریكایی تی‌كی‌مكس) بود، دستگیر كرد.
یكی از سازوكارهای هكر‌ها برای دزدی اطلاعات بانكی خریدكنندگان از فروشگاه‌های زنجیره‌ای استفاده از نقطه ضعفی در ارسال اطلاعات از هر فروشگاه به مركز اصلی ثبت داده‌ها است. البته در این روش حمله‌كننده بیشتر موفق به نصب برنامه‌های كوچكی موسوم به اسنیفر(Sniffer)  در سرور‌های فروشگاه شده است.
همچنین در اغلب این موارد سارق به‌دلایلی چون ناتوانایی یا حذف ردپا، اطلاعات به‌چنگ آورده را به‌صورت یك جا، از طریق وب‌سایتی به قاچاقچیان اطلاعات امنیتی می‌فروشد. پلیس آمریكا توانسته بود پیش از رخداد این سرقت 100 میلیونی، رد یك خریدار اكراینی بازار سیاه اطلاعات، به نام ماكسیم یاسترمسكی را دنبال كند.ادامه مطلب

طبقه بندی: رجیستری و ویندوز، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 شهریور 1387 توسط محمد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، گوگل در چهارشنبه گذشته یك سرویس جست‌وجوی موسیقی را در چین راه‌اندازی كرده است كه در یك فوروم قادر است امكان دست‌یابی قانونی به فایل‌های موسیقی را فراهم كند. این سرویس كه توسط برخی از كمپانی‌های ضبط و پخش موسیقی پشتیبانی می‌شود، از محل تبلیغات برای گوگل درآمد خواهد داشت.

نكته این سرویس در این است كه در كشور چین هیچ‌گونه پرداختی برای تهیه موسیقی وجود ندارد و نسخه قابل دانلود موسیقی‌ها به‌طور گسترده و به‌صورت رایگان در بسیاری از وب سایت‌های چینی وجود دارد و به‌همین خاطر فروشگاه‌های آنلاین موسیقی مانند آی‌تیونز ( iTunes ) در چین هیچ شعبه‌ای ندارند. این سرویس جدید گوگل كه وان‌باكس ( Onebox ) نام دارد تنها برای كاربران متصل در چین قابل‌استفاده است و بازدیدكنندگان خود را به سایت  Top001.cn  هدایت می‌كند.

در این سایت كه متعلق به یائومینگ(Yao Ming) ، بسكتبالیست مشهور چینی است،‌ امكان گوش دادن یا دریافت طیف گسترده‌ای از ترانه‌‌ها وجود دارد و گوگل در معرفی وان‌باكس بیان می‌كند كه این سرویس قانونی به كاربران كمك می‌كند تا ضمن اجتناب از لینك‌های مرده، سرعت‌های پایین دریافت و نتایج بی‌دقت جست‌وجو، از گسترش دادن نسخه‌های كم‌كیفیت یا ناقص موسیقی‌ها جلوگیری كنند.

جالب آن كه به گزارش فدراسیون بین‌المللی نگارش صدا،‌ بیش از 90‌درصد از توزیع موسیقی در چین دزدی و در ‌واقع بر خلاف قوانین كپی‌رایت است. اما وجود یك چرخه هفتاد و شش میلیون دلاری در سال برای توزیع قانونی موسیقی در چین،‌ حكایت از بزرگی این بازار خفته می‌كند. گفتنی است كه امروزه دانشمندان حوزه اقتصاد و بازاریابی،‌ روی ایده‌هایی كه ممكن است چین را به‌نوعی با موضوع كپی‌رایت آشتی دهد، تحقیق می‌كنند و البته شاید این سرویس گوگل اقدامی با همین هدف باشد.

منبع : کلیلک ( جام جم )ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار IT، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 شهریور 1387 توسط محمد
درباره وبلاگ