آموزش جدیدترین ترفندهای ویندوز و رجیستری tag:http://mamad.mihanblog.com 2020-02-15T18:02:38+01:00 mihanblog.com شاهکار جدید ماکروسافت ( ویندوز 7) Windows Seven 2009-01-11T07:03:27+01:00 2009-01-11T07:03:27+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/231 محمد سلام به همه ی دوستان بعد از مدتها دووباره برگشتم تا وبلاگ رو آپ کنم. مطلب امروز درباره ویندوز 7 یا Windows Seven است این ویندوز که جدیدترین محصول ماکروسافت است بعد از ویستا وارد بازار شده و ظاهری چندین برابر زیباتر از ویستا دارد و سازگاری بیشتری با خواسته های کاربر و تغییرات فوق العاده کارآمد. اگر می خواهید در مورد این ویندوز بدونید و عکسهای محیطهای مختلف این ویندوز را ببینید به ادامه مطلب برید و لذت ببرید. سلام به همه ی دوستان بعد از مدتها دووباره برگشتم تا وبلاگ رو آپ کنم. مطلب امروز درباره ویندوز 7 یا Windows Seven است این ویندوز که جدیدترین محصول ماکروسافت است بعد از ویستا وارد بازار شده و ظاهری چندین برابر زیباتر از ویستا دارد و سازگاری بیشتری با خواسته های کاربر و تغییرات فوق العاده کارآمد. اگر می خواهید در مورد این ویندوز بدونید و عکسهای محیطهای مختلف این ویندوز را ببینید به ادامه مطلب برید و لذت ببرید.

]]>
چت با موبایل بدون نرم افزار 2008-09-25T21:09:00+01:00 2008-09-25T21:09:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/230 محمد سلام خدمت همه دوستان. امروز می خوام یه روشی براتون معرفی کنم که می تونید بدون اینکه نرم افزاری روی موبایل نصب کنید به راحتی با آی دی یاهو خودتون چت کنید و همچنین ایمیل خودتون را به راحتی باز کنید بدون اینکه صفحات سنگینی رو باز کنید. برای این کار کافیه فقط با موبایل خودتون لینک http://sg.m.yahoo.com را باز کنید. بعد وارد یه صفحه سبک و متنی می شید که می تونید هم به راحتی توی یاهو سرچ کنید هم ایمیلتونو چک کنید و هم وارد یاهو مسنجر خودتون بشید. همچنین دوستانی که اینترنتی دارن که سرعتش خیلی بالا نیست سلام خدمت همه دوستان. امروز می خوام یه روشی براتون معرفی کنم که می تونید بدون اینکه نرم افزاری روی موبایل نصب کنید به راحتی با آی دی یاهو خودتون چت کنید و همچنین ایمیل خودتون را به راحتی باز کنید بدون اینکه صفحات سنگینی رو باز کنید. برای این کار کافیه فقط با موبایل خودتون لینک http://sg.m.yahoo.com را باز کنید. بعد وارد یه صفحه سبک و متنی می شید که می تونید هم به راحتی توی یاهو سرچ کنید هم ایمیلتونو چک کنید و هم وارد یاهو مسنجر خودتون بشید. همچنین دوستانی که اینترنتی دارن که سرعتش خیلی بالا نیست می تونن این لینک رو روی کامپیوتر خودشون باز کننو خیلی سریع  و توی یک چشم به هم زدن ایمیل خودشونو چک کنن.

Shopping >>> To-shop.IR

>>>>>> بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایرانیان با قرعه کشی هفتگی <<<<<< 

]]>
بزرگترین دزدی هکرها 2008-08-25T02:08:00+01:00 2008-08-25T02:08:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/229 محمد هفته گذشته روزنامه تایمز از بزرگترین دزدی اطلاعات بانكی تاریخ خبر داد. در این حمله بی‌سابقه، اطلاعات بانكی بیش از 100 میلیون خریدار خرده‌فروشان بزرگ جهان از جمله شركت زنجیره‌ای تی‌كی‌مكس(T.K.MAX) به‌سرقت رفته است. یازده تن از بزرگترین هكرهای جهان متهم به دست داشتن در این دزدی هستند كه در این فهرست، سه آمریكایی، سه اكراینی، دو چینی، یك بلاروسی، یك استونی تبار و شخص دیگری كه تا كنون تنها با نام آنلاین دلپیرو شناسایی شده، وجود دارند. این در حالی است كه پیش از این، برخی از متخصصان امنیت شبكه، با كشف هفته گذشته روزنامه تایمز از بزرگترین دزدی اطلاعات بانكی تاریخ خبر داد. در این حمله بی‌سابقه، اطلاعات بانكی بیش از 100 میلیون خریدار خرده‌فروشان بزرگ جهان از جمله شركت زنجیره‌ای تی‌كی‌مكس(T.K.MAX) به‌سرقت رفته است.

یازده تن از بزرگترین هكرهای جهان متهم به دست داشتن در این دزدی هستند كه در این فهرست، سه آمریكایی، سه اكراینی، دو چینی، یك بلاروسی، یك استونی تبار و شخص دیگری كه تا كنون تنها با نام آنلاین دلپیرو شناسایی شده، وجود دارند. این در حالی است كه پیش از این، برخی از متخصصان امنیت شبكه، با كشف پتانسیل‌های شكل‌گیری چنین حمله‌ای، هك‌شدن اطلاعات بانكی خریداران خرده‌فروشان دنیا را پیش‌بینی كرده بودند كه متاسفانه بسیاری از این شركت‌ها، به‌ویژه خرده‌فروشان انگلیسی برای ارتقای سیستم‌های امنیتی خود بی‌میلی نشان داده بودند.
كارشناسان احتمال می‌دهند كه در این ماجرا شخص نفوذكننده‌ای در سرویس امنیت اطلاعات آمریكا كه در میامی جای دارد، نقش داشته و در زمانی كه به‌ظاهر در حال تحقیق درباره پی‌گیری رد مجرمان اینترنتی بوده، به متهمان این سرقت كمك كرده است.
مایك موكزی(Micheal Mukasey) ، دادستان كل ایالات متحده، در جلسه‌ای كه سه‌شنبه گذشته در این‌باره با خبرنگاران داشت اعلام كرد: <تا جایی كه در پیشینه حملات درج شده است، این بزرگترین و پیچیده‌ترین دزدی اطلاعات هویتی آمریكا است.> جالب توجه است كه چندی پیش پلیس امنیتی آمریكا دو تن از مشتریان فروشگاه والمارت(Walmart)  را كه كارت‌های اعتباریشان حاوی اطلاعات بانكی به‌سرقت رفته از مشتریان تی‌جی‌مكس (نسخه آمریكایی تی‌كی‌مكس) بود، دستگیر كرد.
یكی از سازوكارهای هكر‌ها برای دزدی اطلاعات بانكی خریدكنندگان از فروشگاه‌های زنجیره‌ای استفاده از نقطه ضعفی در ارسال اطلاعات از هر فروشگاه به مركز اصلی ثبت داده‌ها است. البته در این روش حمله‌كننده بیشتر موفق به نصب برنامه‌های كوچكی موسوم به اسنیفر(Sniffer)  در سرور‌های فروشگاه شده است.
همچنین در اغلب این موارد سارق به‌دلایلی چون ناتوانایی یا حذف ردپا، اطلاعات به‌چنگ آورده را به‌صورت یك جا، از طریق وب‌سایتی به قاچاقچیان اطلاعات امنیتی می‌فروشد. پلیس آمریكا توانسته بود پیش از رخداد این سرقت 100 میلیونی، رد یك خریدار اكراینی بازار سیاه اطلاعات، به نام ماكسیم یاسترمسكی را دنبال كند.

]]>
سرویس موسیقی گوگل برای چینی‌ها 2008-08-25T02:08:00+01:00 2008-08-25T02:08:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/227 محمد به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، گوگل در چهارشنبه گذشته یك سرویس جست‌وجوی موسیقی را در چین راه‌اندازی كرده است كه در یك فوروم قادر است امكان دست‌یابی قانونی به فایل‌های موسیقی را فراهم كند. این سرویس كه توسط برخی از كمپانی‌های ضبط و پخش موسیقی پشتیبانی می‌شود، از محل تبلیغات برای گوگل درآمد خواهد داشت. نكته این سرویس در این است كه در كشور چین هیچ‌گونه پرداختی برای تهیه موسیقی وجود ندارد و نسخه قابل دانلود موسیقی‌ها به‌طور گسترده و به‌صورت رایگان در بسیاری از وب سایت‌های چینی وجود دارد و به‌همین خا

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، گوگل در چهارشنبه گذشته یك سرویس جست‌وجوی موسیقی را در چین راه‌اندازی كرده است كه در یك فوروم قادر است امكان دست‌یابی قانونی به فایل‌های موسیقی را فراهم كند. این سرویس كه توسط برخی از كمپانی‌های ضبط و پخش موسیقی پشتیبانی می‌شود، از محل تبلیغات برای گوگل درآمد خواهد داشت.

نكته این سرویس در این است كه در كشور چین هیچ‌گونه پرداختی برای تهیه موسیقی وجود ندارد و نسخه قابل دانلود موسیقی‌ها به‌طور گسترده و به‌صورت رایگان در بسیاری از وب سایت‌های چینی وجود دارد و به‌همین خاطر فروشگاه‌های آنلاین موسیقی مانند آی‌تیونز ( iTunes ) در چین هیچ شعبه‌ای ندارند. این سرویس جدید گوگل كه وان‌باكس ( Onebox ) نام دارد تنها برای كاربران متصل در چین قابل‌استفاده است و بازدیدكنندگان خود را به سایت  Top001.cn  هدایت می‌كند.

در این سایت كه متعلق به یائومینگ(Yao Ming) ، بسكتبالیست مشهور چینی است،‌ امكان گوش دادن یا دریافت طیف گسترده‌ای از ترانه‌‌ها وجود دارد و گوگل در معرفی وان‌باكس بیان می‌كند كه این سرویس قانونی به كاربران كمك می‌كند تا ضمن اجتناب از لینك‌های مرده، سرعت‌های پایین دریافت و نتایج بی‌دقت جست‌وجو، از گسترش دادن نسخه‌های كم‌كیفیت یا ناقص موسیقی‌ها جلوگیری كنند.

جالب آن كه به گزارش فدراسیون بین‌المللی نگارش صدا،‌ بیش از 90‌درصد از توزیع موسیقی در چین دزدی و در ‌واقع بر خلاف قوانین كپی‌رایت است. اما وجود یك چرخه هفتاد و شش میلیون دلاری در سال برای توزیع قانونی موسیقی در چین،‌ حكایت از بزرگی این بازار خفته می‌كند. گفتنی است كه امروزه دانشمندان حوزه اقتصاد و بازاریابی،‌ روی ایده‌هایی كه ممكن است چین را به‌نوعی با موضوع كپی‌رایت آشتی دهد، تحقیق می‌كنند و البته شاید این سرویس گوگل اقدامی با همین هدف باشد.

منبع : کلیلک ( جام جم )

]]>
دانلود برنامه ، کلیپ موبایل ، قالب وبلاگ و... 2008-08-17T03:08:00+01:00 2008-08-17T03:08:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/226 محمد سلام . این بار براتون دانلود یه سری برنامه کاربردی + دانلود قالبهای جدید بلاگفا و کلیپ های جدید موبایل و بازی های پرطرفدار موبایل رو گذاشتم که توی ادامه مطلب هستند حتماً ببینید مطمئن باشید حداقل یکی از اونا چشم شما را می گیره تا دانلود کنید. سلام . این بار براتون دانلود یه سری برنامه کاربردی + دانلود قالبهای جدید بلاگفا و کلیپ های جدید موبایل و بازی های پرطرفدار موبایل رو گذاشتم که توی ادامه مطلب هستند حتماً ببینید مطمئن باشید حداقل یکی از اونا چشم شما را می گیره تا دانلود کنید.

بازی فوق العاده هیجانی کین و لینچ ، مردان مرده

]]>
کناره گیری بیل گیتس از ماکروسافت!!!!! 2008-07-09T16:07:00+01:00 2008-07-09T16:07:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/225 محمد سلام. امروز براتون یک خبر دارم که شاید برای بعضی ها مثل من خبر بدی باشه. طبق اخبار های دنیا بیل گیتس هفته ی پیش از مدیریت ماکروسافت استفاء داد و از این به بعد تنها از دور و اونم نه همیشه در کارهای این غول کامپیوتری دخالت می کند. بیل گیتس در حالی این پست را ترک کرد که ۵۲ سال داشت و سومین نفر پول دار جهان بود ( البته تا سال ۲۰۰۷ نفر اول بود) و رقیب اصلی شرکتش موتور جستجوی google بود . کی فکرشو می کرد که امپراتوری بیل گیتس رو یک موتور جستجو تهدید کند. از این به بعد هم مدیریت ماکروسافت به استیو بالم سرعت باور نکردنی اینترنت! 2008-07-08T17:07:00+01:00 2008-07-08T17:07:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/224 محمد سلام. امروز براتون یک مقاله درباره فناوری Grid گذاشتم که این فناوری می تونه سرعت اینترنت را به سرعتی باور نکردنی برسونه من این مقاله رو توی کلیک ( روزنامه جام جم ) خوندم و متنشو از سایت این روزنامه براتون گذاشتم تا شما هم بخونید و ببینین اینترنت ما ایرانیان کجا و اروپا و امریکا کجا .... . به دوستداران کامپیوتر و فناوری پیشنهاد می کنم حتماً این مقاله رو بخونن. مقاله در ادامه مطلب. سلام. امروز براتون یک مقاله درباره فناوری Grid گذاشتم که این فناوری می تونه سرعت اینترنت را به سرعتی باور نکردنی برسونه من این مقاله رو توی کلیک ( روزنامه جام جم ) خوندم و متنشو از سایت این روزنامه براتون گذاشتم تا شما هم بخونید و ببینین اینترنت ما ایرانیان کجا و اروپا و امریکا کجا .... .

به دوستداران کامپیوتر و فناوری پیشنهاد می کنم حتماً این مقاله رو بخونن. مقاله در ادامه مطلب.

]]>
جلوگیری اجازه گرفتن های ویستا!! 2008-06-14T03:06:00+01:00 2008-06-14T03:06:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/223 محمد خوب همون طور که می دونید ویندوز XP داره جای خودشو به ویندوز ویستا می ده و تا چند وقت دیگه دیگه ویندوز ویستا جای ویندوز XP رو  می گیره همون طور که چند سال پیش ویندوز  XP جای 98 رو گرفت. اگر هم توی روزنامه ها و سایتها می خونید که ویندوز ویستا هنوز به پای ویندوز XP نمی رسه و ویستا جای XP رو نمی گیره و از حرفها باور نکنید. مطمئن باشید تا چند وقت دیگه همه مجبور می شن ویندوز خود رو عوض کنند و برای این کار باید کامپیوترها هم ارتقاء پیدا کنند. فکرشو بکنید یک شرکت با زدن یک ویندوز باعث کسب درامد سایر شرک
خوب همون طور که می دونید ویندوز XP داره جای خودشو به ویندوز ویستا می ده و تا چند وقت دیگه دیگه ویندوز ویستا جای ویندوز XP رو  می گیره همون طور که چند سال پیش ویندوز  XP جای 98 رو گرفت. اگر هم توی روزنامه ها و سایتها می خونید که ویندوز ویستا هنوز به پای ویندوز XP نمی رسه و ویستا جای XP رو نمی گیره و از حرفها باور نکنید. مطمئن باشید تا چند وقت دیگه همه مجبور می شن ویندوز خود رو عوض کنند و برای این کار باید کامپیوترها هم ارتقاء پیدا کنند. فکرشو بکنید یک شرکت با زدن یک ویندوز باعث کسب درامد سایر شرکت ها هم می شه مثلاً شما برای ویندوز VISTA مجبورید کارت گرافیک و مادربرد و... را عوض کنید پس شرکتهایی مثل ASUS و ... چه درآمدهایی به دست می اورند.
من هم سعی می کنم از این به بعد یک سری ترفندهای ویستا رو توی وبلاگ قرار بدم.

اولین ترفندی که می خوام براتون بگذارم حذف پیغام های مبنی بر اجازه گرفتن برای اجرای بسیاری از فایلهاست. افرادی که ویندوز ویستا رو نصب کردند حتماً دیدند که هر فایل exe یا تغییراتی رو که می خواهید توی تنظیمات برنامه ها انجام دهید با یک پنجره اخطار مواجه می شید و باید اجازه دهید تا اون برنامه اجرا بشه این عمل برای خیلی ها مثل خود من آزار دهنده است و منم گشتم و نحوه غیرفعال کردنشو پیدا کردم این ترفند رو خودم پیدا کردم و شاید یکم هم پیچیده باشه اگر شما راهی ساده تر سرغ دارید من خوشحال می شم بخونم.
خوب اما برای انجام این کار اول باید RUN را اجرا کنید می تونید برای این کار از دو کلید (پنجره + R) استفاده کنید و یا از Start مراحل زیر را دنبال کنید.
Start----->All Programs---->Accessories------->RUN
حالا عبارت secpol.msc را تایپ و Enter کنید.
حالا در پنجره باز شده در سمت چپ روی فلش کنار عبارت local Policies کلید کنید تا زیر مجموعه های انرا ببینید حالا روی Security option کلیک کنید و در سمت راست عبارت زیر را پیدا کنید.
User Account Control: Behavior of the elevation prompt for administrators in Admin Approval Mode(این عبارت از آخر هشتمی است )
بعد روی ان دابل کلیک کنید تا پنجره تنظیمات آن باز شود.
حالا در پنجره باز شده در تب اول منوی کشویی را باز کرده و گزینه Elevate without Prompting را انتخاب کنید.
و OK کنید.
میتونید عکسهای مراحلی که باید انجام بدید را در ادامه مطلب ببینید.

]]>
چند خبر حیرت انگیز از مایکروسافت 2008-06-10T03:06:00+01:00 2008-06-10T03:06:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/219 محمد این دو خبر را از غول فناوری و ارتباطات بخونید خیلی جالبه!!مایكروسافت از واسط كاربر جدید خود كه قرار است در سیستم‌عامل بعدی این شركت یعنی7 Windows بكار گرفته شود رونمائی كرد. این واسط كه بر پایه فناوری Microsoft Surface طراحی شده قرار است جایگزین ابزارهای ورودی رایج مانند ماوس و صفحه‌كلید شود. Flores Chris یكی از مدیران تیم ارتباطات ویندوز گفت: با آمدن ویندوز بعدی منتظر دیدن ابزارهایی با شكل و شمایل میز در مكان‌هایی مانند هتل‌ها، خرده‌فروشی‌ها، رستوران‌ها و مكان‌های تفریحی عمومی باشید.در نمایشی ك این دو خبر را از غول فناوری و ارتباطات بخونید خیلی جالبه!!

مایكروسافت از واسط كاربر جدید خود كه قرار است در سیستم‌عامل بعدی این شركت یعنی7 Windows بكار گرفته شود رونمائی كرد. این واسط كه بر پایه فناوری Microsoft Surface طراحی شده قرار است جایگزین ابزارهای ورودی رایج مانند ماوس و صفحه‌كلید شود.
Flores Chris یكی از مدیران تیم ارتباطات ویندوز گفت: با آمدن ویندوز بعدی منتظر دیدن ابزارهایی با شكل و شمایل میز در مكان‌هایی مانند هتل‌ها، خرده‌فروشی‌ها، رستوران‌ها و مكان‌های تفریحی عمومی باشید.

در نمایشی كه توسط نایب رئیس بخش مدیریت برنامه‌های ویندوز ارائه شد برنامه‌هایی سازگار با لمس چند نقطه‌ای معرفی شدند كه در یكی از آنان كار با عكس‌ها و ویرایش آسان آنها تنها با استفاده از لمس صفحه به نمایش گذاشته شد. او در ابزاری دیگر با استفاده از یك پیانوی مجازی و با ضربات انگشت بر روی صفحه اقدام به نواختن یك قطعه موسیقی كرد7. Windows  قرار است تا اواسط سال 2009 وارد بازار شود.


بیل گیتس رئیس اجلاس مدیران اجرایی بزرگترین شركت های فناوری دنیا، تخته سیاه لمسی را معرفی كرد كه به كاربر امكان می دهد اطلاعات مورد نیاز خود را از روی رایانه به روی تخته سیاه منتقل كند. مایكروسافت كه سال گذشته اولین رایانه كاملا لمسی میزی دنیا با‌عنوانSurface را عرضه كرده بود این بار با فناوری سخت افزاری جدیدی آمده است كه یك تخته سیاه كاملا لمسی است. این تخته سیاه كه TouchWall (دیوار لمسی) نام دارد این امكا ن را به كاربران به خصوص استادان می دهد كه موضوعات درسی مورد نظر خود را از رایانه به روی تخته سیاه منتقل كنند و با لمس نمایشگر تخته سیاه لمسی و تنها با حركت دست موضوعات و داده ها را جابجا كنندTouchWall . یك فناوری جدید فعل و انفعالی چند لمسی است كه در مركز تحقیقات مایكروسافت ساخته شده است. نرم افزار به كار رفته در این محصول كهPlex  نام دارد برپایه نسخه استاندارد ویندوز ویستا است. جزئیات عرضه این محصول هنوز اعلام نشده است

منبع : جام جم ( کلیک )

]]>
سریع‌ترین درایو SSD 2008-06-09T16:06:00+01:00 2008-06-09T16:06:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/222 محمد شركت سامسونگ اعلام كرد كه موفق به ساخت سریع‌ترین درایو SSD چند لایه دنیا با ظرفیت 256گیگابایت و اندازه 5 .2اینچ شده است. این درایو كه از رابطSATAII بهره می‌برد در جریان پنجمین گردهمائی راه‌حل‌های موبایل كه همه ساله از سوی سامسونگ برگزار می‌شود در معرض دید همگان قرار گرفت. درایو جدید652GB MLC SSD سامسونگ با ابعاد 003.1 در 85.69 در 5.9 میلیمتر همچنان كوچك‌ترین درایوی محسوب می‌شود كه تاكنون با رابطSATA II ساخته شده است.این درایو كه سرعت خواندن و نوشتن آن به ترتیب 200 و 160 مگابیت بر ثانیه اعلام شده شركت سامسونگ اعلام كرد كه موفق به ساخت سریع‌ترین درایو SSD چند لایه دنیا با ظرفیت 256گیگابایت و اندازه 5 .2اینچ شده است.
این درایو كه از رابطSATAII بهره می‌برد در جریان پنجمین گردهمائی راه‌حل‌های موبایل كه همه ساله از سوی سامسونگ برگزار می‌شود در معرض دید همگان قرار گرفت. درایو جدید652GB MLC SSD سامسونگ با ابعاد 003.1 در 85.69 در 5.9 میلیمتر همچنان كوچك‌ترین درایوی محسوب می‌شود كه تاكنون با رابطSATA II ساخته شده است.

این درایو كه سرعت خواندن و نوشتن آن به ترتیب 200 و 160 مگابیت بر ثانیه اعلام شده بطور متوسط 5.2 بار سریع‌تر از یك دیسك سخت است. محصول یاد شده با بهره‌گیری از فناوری پیشرفته و اختصاصی كنترلر جدید طول عمری در حدود یك‌میلیون ساعت داشته و در همین حال قیمت تمام شده آن بنا بر ادعای سامسونگ قرار است كمتر از یك درایوSSD بر پایه SLC  باشد.

مصرف انرژی این درایو در حالت فعال تنها 9.0 وات اعلام شده است. این درایو مجهز به یك فرایند رمزنگاری است تا اطلاعات ذخیره شده بر روی آن از گزند دسترسی‌های غیرمجاز مصون بماند.

زمان تقریبی ورود این درایو به بازار اواخر سال 2008 اعلام شده است.

یش‌بینی می‌شود نسخه 8.1 اینچی این درایو نیز با دارا بودن همین مشخصات فنی تا سه‌ماهه چهارم 2008 وارد بازار شود.

]]>
رکورد زنی جدید فایر فاکس 2008-06-09T16:06:00+01:00 2008-06-09T16:06:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/220 محمد شركت موزیلا، خود را برای ثبت یك ركورد جدید آماده می‌كند. پس از ثبت ركورد بی‌نظیر دانلود در نسخه شماره یك نرم‌افزار فایرفاكس، اكنون این شركت قصد دارد با ارائه نسخه نهایی مرورگر فایرفاكس شماره 3، ركورد جدیدی در تعداد دانلود نرم‌افزار طی 24 ساعت را برای خود به ثبت برساند. بنا به گفته سخنگوی شركت موزیلا، در حال حاضر این شركت تلاش می‌كند كه شرایط را برای یك روز رویایی و ثبت ركورد جدید در تاریخ شبكه اینترنت آماده كند تا بتواند این ركورد را در كتاب ركورد‌های جهانی به ثبت برساند.     این شركت برای آنكه شركت موزیلا، خود را برای ثبت یك ركورد جدید آماده می‌كند. پس از ثبت ركورد بی‌نظیر دانلود در نسخه شماره یك نرم‌افزار فایرفاكس، اكنون این شركت قصد دارد با ارائه نسخه نهایی مرورگر فایرفاكس شماره 3، ركورد جدیدی در تعداد دانلود نرم‌افزار طی 24 ساعت را برای خود به ثبت برساند. بنا به گفته سخنگوی شركت موزیلا، در حال حاضر این شركت تلاش می‌كند كه شرایط را برای یك روز رویایی و ثبت ركورد جدید در تاریخ شبكه اینترنت آماده كند تا بتواند این ركورد را در كتاب ركورد‌های جهانی به ثبت برساند.

    این شركت برای آنكه بتواند پاسخگوی كاربران سراسر دنیا در این روز باشد، تمهیدات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گسترده‌ای فراهم آورده است تا با مشكل پهنای باند برای دانلود نرم‌افزار روبرو نشود. شركت موزیلا مدعی است كه بیش از 175 میلیون كاربر در نزدیك به 230 كشور دنیا، از كاربران موزیلا بوده و از نسخه‌های مختلف این مرورگر استفاده می‌كنند.

    همچنین این شركت در یك اقدام تبلیغاتی، وب‌سایت ویژه‌ای با آدرس SpreadFirefox.com راه‌اندازی كرده است. در این سایت كه به عنوان انجمن طرفداران فایرفاكس معرفی شده، برخی فعالیت‌های شركت در زمینه این مرورگر معرفی می‌شود و در بخشی از آن، به وسیله یك شمارنده، تعداد دانلود مرورگر فایرفاكس مشخص شده است.

    اقدام ویژه موزیلا در این سایت، فراخوان طرفداران فایرفاكس جهت ثبت این ركورد است.  در بخشی از این سایت از كاربران خواسته می‌شود تا برای كمك به این شركت جهت ثبت یك ركورد جهانی، متعهد شوند كه در تاریخ تعیین شده برای دانلود نرم‌افزار فایرفاكس 3 اقدام كنند. در این بخش یك نقشه هوشمند قرار گرفته است كه در آن بر اساس رنگ، مشخص شده است كه از هر كشوری، چه تعداد كاربر برای دانلود نرم‌افزار تمایل نشان داده و متعهد شده‌اند.

    برای ثبت نام در این فراخوان، كافی است آدرس پست الكترونیكی خود را در قسمت تعیین شده وارد كنید. شركت موزیلا پس از تعیین تاریخ نهایی ارائه مرورگر فایرفاكس 3، برای شما نامه‌های الكترونیكی جهت یادآوری دانلود نرم‌افزار ارسال خواهد كرد.  اگر از طرفداران این مرورگر هستید، می‌توانید با مراجعه به این وب‌سایت، به شركت موزیلا كمك كنید. گفتنی است در حال حاضر و در زمانیكه این مطلب به  تحریر در آمده است، نزدیك 317 هزار كاربر در سراسر دنیا برای دانلود فایرفاكس3 پیش ثبت نام كرده‌اند كه از این بین سهم كاربران ایرانی، نزدیك به 950 نفر بوده است.

    در ضمن برای آنكه بیشتر با قابلیت‌های نسخه جدید فایرفاكس آشنا شوید می‌توانید نسخه 1 Firefox 3.0 RC را كه هم اكنون در وب‌سایت اختصاصی شركت موزیلا قرار دارد را دانلود و آن را آزمایش كنید. از حدود یك ماه پیش شركت موزیلا این نرم‌افزار را برای آزمایش و بررسی شرایط كاربری آن در اختیار كاربران قرار داده‌ است و آنچه در استفاده از آن بیش از پیش به چشم می‌آید، افزایش قابل توجه  سرعت مرور شبكه در این مرورگر است.

منبع : جام جم ( کلیک )

]]>
حافظه لپ تاپ خود را افزایش دهید 2008-06-07T20:06:00+01:00 2008-06-07T20:06:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/218 محمد سلام خدمت همه دوستان امروز براتون یه مقاله اوردم که Ram های لپ تاپها رو مورد بررسی قرار می دهد و راهنمایی هایی برای خرید آنها و خلاصه همه چیز در باره این نوع از ramها. به خاطر طولانی بودن اونو توی ادامه مطلب گذاشتم اگر می خواهید در مورد ram ها اطلاعاتی کسب کنید به ادامه مطلب سر بزنیدراستی باید خدمت اون دسته از دوستانی که دوست دارند در اینترنت تفریح کنند باید عرض کنم که انجمن جدید سایت http://www.a-2-z.ir راه اندازی شد این سایت تفریحی که منم یکی از نویسنده هاش هستم امکانات زیادی رو به بازدیدکننده سلام خدمت همه دوستان امروز براتون یه مقاله اوردم که Ram های لپ تاپها رو مورد بررسی قرار می دهد و راهنمایی هایی برای خرید آنها و خلاصه همه چیز در باره این نوع از ramها. به خاطر طولانی بودن اونو توی ادامه مطلب گذاشتم اگر می خواهید در مورد ram ها اطلاعاتی کسب کنید به ادامه مطلب سر بزنید


راستی باید خدمت اون دسته از دوستانی که دوست دارند در اینترنت تفریح کنند باید عرض کنم که انجمن جدید سایت http://www.a-2-z.ir راه اندازی شد این سایت تفریحی که منم یکی از نویسنده هاش هستم امکانات زیادی رو به بازدیدکننده هاش ارائه می ده که جدیدترین اونا انجمن http://a-2-z.darkbb.com است این انجمن تازه کارشو شروع کرده و یه جورایی ما اونو خام گذاشتیم تا خود اعضا اونو پر کنند.

Iranian Foum------------->Just For FUN

]]>
بررسی مزایا و معایب مرورگر های معروف اینترنت 2008-06-07T01:06:00+01:00 2008-06-07T01:06:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/217 محمد با سلام امروز براتون یه بررسی کامل از مرورگرهای معروف (IE , Avant , Mozila Firefox , Opera , Netscape) براتون گذاشتم. منبع این مقاله سایت http://www.solomon85.mihanblog.com . امیدوارم دوستانی که از وبلاگ M@mad کپی برداری می کنند منبع را هم ذکر کنند. من خودم توی چندین سایت رفتم و دیدم که مطالب این وبلاگ با همون جمله بندی توی وبشون کپی شده هرچی هم گشتم منبعی پیدا نکردم!!اولین و مهمترین نیاز هر کاربر اینترنت در زمان اتصال به اینترنت استفاده نمودن از یک مرورگر وب می باشد. بنابراین داشتن یک مرورگر سر با سلام امروز براتون یه بررسی کامل از مرورگرهای معروف (IE , Avant , Mozila Firefox , Opera , Netscape) براتون گذاشتم. منبع این مقاله سایت http://www.solomon85.mihanblog.com . امیدوارم دوستانی که از وبلاگ M@mad کپی برداری می کنند منبع را هم ذکر کنند. من خودم توی چندین سایت رفتم و دیدم که مطالب این وبلاگ با همون جمله بندی توی وبشون کپی شده هرچی هم گشتم منبعی پیدا نکردم!!Smiley


اولین و مهمترین نیاز هر کاربر اینترنت در زمان اتصال به اینترنت استفاده نمودن از یک مرورگر وب می باشد. بنابراین داشتن یک مرورگر سریع و در این حال با ثبات از ضروریترین نیاز های هر کاربر اینترنت می باشد ، به همین جهت در این ترفند قصد داریم شما را با 5 مرورگر از معروفترین مرورگر های وب دنیا و تاریخچه آنها آشنا کنیم. با استفاده از این ترفند می توانید بهترین مرورگر را بسته به علاقه شخصی خودتان انتخاب نمایید.

        

            

 
مختصری از تاریخچه پیدایش مرورگر ها:
با پیدایش سیستم عامل های همچون مایکروسافت ویندوز ،دنیای کامپیوتر دچار تحولات زیادی شد من جمله کنار گذاشتن سیستم عامل های همچون داس که جز یکسری فرامین متنی و دانستن آنها کارایی بیشتری نداشت.
با پیدایش ویندوز و حضور پنجره ها کار با کامپیوتر ها راحت تر گشته و امکانات استفاده از نرم افزارهای متعددتر را در اختیار کار بران قرار می دهد.

چیزی از پیدایش ویندوز تازه از تخم در آمده (مودبانه: نوپا) نمی گذشت که سرو کله ی اینترنت بر روی کامپیوتر های شخصی یا همان پی سی pc باز شد. در ابتدا ویندوز چیزی تحت عنوان مروگر وب بر روی سیستم عامل خود نداشت و کاربران ویندوز جهت استفاده از اینترنت نیاز به نصب مرورگری به نام Netscape Browser که جهت استفاده در کامپیوتر های شخصی بود داشتند.این مرورگر سال ها توانست محبوبیت زیادی را در بین کاربران اینترنت به دست آورد تا اینکه شرکت مایکروسافت با ارائه اولین نسخه از مروگر خود به نام Internet Explorer بازار مرورگر های وب را در اختیار خود قرار داد و شرکتAOL  یا Netscape را به شدت شکست دهد.
این روند همچنان ادامه داشت تا حدود سالهای 2001 -2000 با افزایش کاربران اینترنت و استفاده آنها از Internet Explorer به عنوان محبوبترین مرورگر وب و ظهور نسل جدید ویروس نویسان و کد های مخرب Internet Explorer را به عنوان اولین هدف خود قرار می دادند .
تنها اقدام مایکروسافت ارایه پچ های متعددی برای این مشکلات بود که کارایی خوبی نداشتند(نوش دارو بعد از..) اینجا بود که اولین جرقه های ارایه مروگر های وب به ذهن شرکت های نرم افزاری دنیا رسید من جمله مهمترین این تحولات به جدا شدن 2 شرکت قدیمی ّAOL و Mozilla که باهم به ارائه نرم افزار Netscape Browser می پرداختند اشاره نمود .

بررسی مزایا و معایب مرورگرهای معروف دنیا:

Microsoft Internet Explorer
نامی آشنا برای تمام کاربران وب ، راحت بودن و ساده بودن کار با این مرورگر و از همه مهمتر رایگان بودن این مرورگر از جمله مهمترین خصوصیات این مرورگر میتوان نام برد که به پر کاربردترین مرورگر وب مبدل شده است.

مزایا : داشتن قابلیت بستن پنجره های تبلیغاتی( pop-up blocker ) , بالابردن ضریب امنیتی مرورگر در سرویس پک 2 , پشتیبانی از قابلیت ActiveX

معایب: حفره های امنیتی متعدد , پشتیبانی نکردن از RSS , تکنیکال ساپورت گران 

نتیجه گیری: این مرورگر هم هنوز طرفداران زیادی را دارد اما به دلایل فوق و امنییت پایین در بسیاری از کشور ها کنار گذاشته و از مرورگر های دیگری استفاده میکنند. اما با ظهور Internet Explorer 7 در ویندوز ویستا بازار همه این مرورگر های تازه به دوران رسیده برچیده شد...!؟ 

  

 دانلود 15.7 مگابایت 

Avant Browser
یکی دیگر از مرورگر هایی که بر پایه اینترنت اکسپلورر کار می کند،نرم افزار فوق دارای سرعت بالا، پایداری، محیط کاربر پسند و ویژگی چند پنجره در یک پنجره می باشد. این مرورگر با پشتیبانی از 39 زبان زنده دنیا در نوع خود بی نظیر است،
این نرم افزار کاملاً رایگان می باشد و برای استفاده از آن هیچگونه محدودیتی وجود ندارد، به دور از هر گونه تبلیغ و یا نرم افزار های جاسوسی می باشد.

مزایا : همان اینترنت اکسپلور با یکسری قابلیت های اضافه شده به آن مانند:
ـ پشتیبانی از پوسته های مختلف برای جذاب تر شدن محیط کار برای کاربر
ـ حالت تمام صفحه واقعی با حذف دستگیره های پیمایش و مخفی کردن تسک بار
ـ کنترل همزمان چندین پنجره باز برای متوقف کردن و بستن چندین پنجره
ـ پشتیبانی کامل از تمامی امکانات اینترنت اکسپلورر همانند پذیرش کوکی ها، جاوا، فلش، پلیرها، اکتیو ایکس و ...
ـ بلوکه کردن پنجره های تبلیغاتی و ....

معایب : حفره های امنیتی متعدد , پشتیبانی نکردن از RSS تکنیکال ساپورت برای نسخه های دانلودی ندارد 

نتیجه گیری : این مرورگر بازهم به دلیل استفاده از موتور اینترنت اکسپلور جهت کاوش وب دارای همان مشکلات اینترنت اکسپلور نیز میباشد.

 

 دانلود - 3.2 مگابایت 

 

Mozilla Firefox
بعد از جداشدن شرکت Mozilla این شرکت مبنا کاری خود را در جهت تولید مرورگری که هم رایگان باشد و نیز
 Open Source
قرار داد این شرکت در ابتدا با ارایه مرورگری به نام Mozilla و از طرفی سورس آن توانست بسیاری از مشکلات مرورگر خود را برطرف کند این مرورگر دارای تنظیمات پیچیده بود و نتوانست بین کاربران جا باز کند اما داری سرعت و امنییت بسیار بالاتری نسبت به IE بود تا اینکه با ورِِِژن موزیلا 1.7 خود به اوج خود رسید در این هنگام مسولان این شرکت در جهت تولید نرم افزاری ساده ترو کم حجم تر شبیه اینترنت اکسپلور بر آمدند که نتیجه این کار مرورگر دیگری به نام Fire bird بود این نرم افزار توانست طرفداران زیادی را بدست آورد تا اینکه اکنون با نامfireFox روباه آتشین توانست خود را به عنوان یکی ار سرسخت ترین رقبای اینترنت اکسپلور مبدل نماید و طرفداران بسیار زیادی را در دنیا بدست آورد.

مزایا : قابلیت باز کردن صفحات در زبانه ها ( tab) ، داشتن توانایی بستن پنجره های تبلیغاتی و ابزار های جستجو در خود مرورگر بدون نیاز به ورود به سایت موتور های جستجو , پشتیبانی ازRSS  ، امنیت بالارایگان بودن .

معایب : بدلیل پشتیبانی نکردن از ActiveX نمی توان بعضی از سایتها را با آن مشاهده کرد.  

نتیجه گیری: فعلا که بازار مروگر را اشغال کرده و طرفداران زیادی دارد به طوری که گوگل هم یک صفحه مخصوص برای کاربران زده است و باید منتظر بمانیم بیبینم با آمدن IE7 بازهم پا بر جا میماند یا از رده خارج میگردد..!؟ 

دانلود - نسخه ویندوز - 4.8 مگابایت 

 

Opera
به جرات می توان گفت که این مرورگر در حال حاضر سریعترین و خوش دسترین و زیباترین مرورگر موجود در وب است. بعد از آمدن رقبای همچون فایر فاکس مدیر این شرکت نیز در جهت ان بر آمد تا استفاده از این مرورگر را از ورژن 8.5 به بعد رایگان و بدون هیچ گونه تبلیغی ارایه دهند تا بلکه بتوانند طرفداران زیادی را بدست آورند این نرم افزار در عین سادگی محیط نرم افزاری خود بسیار ی تنظیمات مهم و پیچیده ای دارد که برای کاربران حرفه ای و طراحان وب بسیار جذاب می باشد. 

مزایا : داشتن تنظیماتی برای سفارشی کردن محیط گرافیکی مرورگر, پشتیبانی از RSS بسیار جذاب و ساده و داشتن قابلیت باز کردن صفحات در زبانه ها و دانلود منیجر جراگانه جلوگیری از پاپ آپ ها کد های جاوا و...

معایب : مجانی نبودن ورژن های قدیمی آن و تکنیکال ساپورت ضعیف همچنین پیچیدگی منو ها و تنظیمات بیش از حد آن برای کاربران مبتدی مشکل ایجاد میکند.

نتیجه گیری: با رایگان نمودن این نرم افزار از ورژن 8.5 این نرم افزار طرفداران زیادی را پیدا خواهد نمود و شاید هم روزی جای فایر فاکس بگیرد لیاقتشم داره...!؟

دانلود - 3.7 مگابایت 


Netscape Browser

AOL نیز با جدا شدن شرکت موزیلا سعی در تولید همان مرورگر معرف Netscape Browser نمود ولی در ورژن های جدید خود به جای تولید مرورگر مبدا بک شتر مرغی شده که در مروگر های خود هم از موتور اینترنت اکسپلور بهره می برد هم از موتور مرورگر فایر فاکس یا به قول معروف این شرکت با یک تیر میخواهد 2 نشان را بزند یعنی هم کاربران اینترنت اکسپلور به خود جذب کند هم کاربران فایر فاکس را...؟! 

مزایا : دسترسی به امکانات موجود در این مرورگر بسیار آسان و راحت است به طوری که هیچ یک از خصوصیات برای شما ناشناخته نمی ماند. امنیت بالا , پشتیبانی از RSS , وجود گزینه هایی برای سفارشی کردن محیط مرورگر و ارائه شناسنامه های سایت ها برای جلوگیری از حملات فیشینگ از دیگر خصوصیات این مرورگر است.


معایب : تنظیمات مربوط به قابلیت RSS بسیار پیچیده و سخت می باشند.

نتیجه گیری: مرورگر بسیار ساده و جذابی هست اما از لحاظ قرار گیری منو ها دچار مشکل است و کار با آن به راحتی اپرا نیست.

]]>
جستجویی خاص در گوگل!!! 2008-05-01T01:05:00+01:00 2008-05-01T01:05:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/216 محمد سلام امروز براتون یک مقاله آوردم در مورد ترفندهایی برای جستجو در گوگل اما با اونایی که همیشه دیدید فرق می کنند.این مقاله رو من از توی روزنامه جام جم(کلیک) زدم و می تونید لینک اصلی مقاله را در اخر ببینید.دوست دارید با اینترنت آشنا شوید؟ حتما شنیده‌اید كه می‌گویند در اینترنت همه چیز پیدا می‌شود اما آیا شما هم توانسته اید هر چه می‌خواهید در اینترنت پیدا كنید؟ اگر در این كار ناموفق بوده اید به‌جای اینكه به‌دنبال دوره‌های آموزش اینترنت باشید بهتر است كمی ‌به موتورهای جستجو سر بزنید و با ترفند‌ها و را سلام امروز براتون یک مقاله آوردم در مورد ترفندهایی برای جستجو در گوگل اما با اونایی که همیشه دیدید فرق می کنند.

این مقاله رو من از توی روزنامه جام جم(کلیک) زدم و می تونید لینک اصلی مقاله را در اخر ببینید.


دوست دارید با اینترنت آشنا شوید؟ حتما شنیده‌اید كه می‌گویند در اینترنت همه چیز پیدا می‌شود اما آیا شما هم توانسته اید هر چه می‌خواهید در اینترنت پیدا كنید؟ اگر در این كار ناموفق بوده اید به‌جای اینكه به‌دنبال دوره‌های آموزش اینترنت باشید بهتر است كمی ‌به موتورهای جستجو سر بزنید و با ترفند‌ها و راز و رمز‌های جستجو آشنا شوید.

دنیای اینترنت پر از سایت‌ها، فرم‌ها، بخش‌ها و ابزارهای مختلفی است كه مطمئنا هیچ‌كس نمی‌تواند تمام سایت‌ها و یا بخش‌های مورد نیاز خود را در حافظه اش ثبت كند یا آدرس تمام آنها را بداند! فرض كنید در عمرتان یك بار هم به اداره بیمه مراجعه نكرده اید ولی یك روز به مراجعه به این اداره نیاز پیدا می‌كنید . چه كار می‌كنید؟

مطمئنا در گام اول شماره تماس اداره بیمه را از 118 گرفته سپس با برقراری تماس با این اداره و دریافت آدرس مربوطه به آنجا مراجعه می‌كنید. در مورد اینترنت و سایت‌های اینترنتی نیز باید چنین كاری را انجام دهید. یعنی هر زمان كه به دنبال موضوع خاصی بودید بهترین راه این است كه ابتدا با استفاده از موتورهای جستجو به بخش مورد نظر خود رسیده سپس جزییات كاملتر را با استفاده از نتایج بدست آمده پیدا كنید.

در شماره‌های گذشته كلیك برخی از ترفندهای كلیدی و بسیار مهم در استفاده از موتور جستجوی به ظاهر ساده گوگل را به شما معرفی كردیم. در این مقاله نیز سعی داریم ترفندهای دیگری را به شما معرفی كنیم كه با استفاده از آنها بتوانید به‌راحتی و در كمترین زمان به نتایج مطلوب برسید.

چهره‌های پنهان‌

تا به حال برایتان پیش آمده است كه به دنبال تصویر یك فرد باشید ؟ شاید فكر كنید بهترین راه برای جستجوی تصویر اشخاص ، وارد كردن نام و نام خانوادگی آنها است اما اگر بخواهید تصویر مدیران یا كارمندان یك شركت بزرگ را جستجو كنید چطور؟ به نظر شما برای جستجو به دنبال تصویر مدیران گوگل ، یاهو و دیگر شركت‌های بزرگ چه باید كرد؟

اگر می‌خواهید در نتایج جستجوی خود فقط چهره‌ها نمایش داده شوند كافیست پس از انجام جستجوی همیشگی خود به اخر آدرس موجود در مرورگر عبارت  imgtype=face  را اضافه كنید.

با انجام این كار نتایج بست آمده در بخش تصاویر گوگل فیلتر شده و فقط نتایجی نمایش داده می‌شود كه حاوی چهره‌های افراد باشد.

جستجوی بیهوده‌

اكثر كاربران برای جستجو به دنبال تصاویر ، نرم افزار ، موزیك و .... به صورت رایگان عبارت  Free  را به كلمه مورد جستجوی خود اضافه می‌كنند در صورتی كه در بیش از 90 درصد از موتورهای جستجو وارد كردن چنین عبارتی نه تنها شما را به نتایج مطلوب نمی‌رساند بلكه كاربران را به سایت‌های بیهوده و فاقد محتوای مورد نیاز هدایت می‌كند.

برای جلوگیری از چنین اشتباهی بهتر است از سایت‌های  Social Media  استفاده شود.برخی از اینگونه سایت‌ها كه قبلا در مورد آنها مقالاتی را داشته ایم عبارتند از digg.com و reddit.com و del.icio.us و ... . اگر می‌خواهید با استفاده از گوگل در اینگونه سایت‌ها جستجو كنید می‌توانید در گوگل اینگونه تایپ كنید :

site:digg.com free “desktop wallpaper”
با وارد كردن این عبارت جستجو به دنبال تصاویر زمینه رایگان آغاز می‌شود اما تفاوت آن با جستجوی معمولی در گوگل در این است كه نتایج این جستجو فقط از سایت  Digg.com  است.

ببینید و قضاوت كنید

اگر می‌خواهید زمینه كاری یك سایت را بفهمید علاوه بر مراجعه به آن سایت می‌توانید از گوگل نیز كمك بگیرید. با وارد نمودن عبارت  site:domain.com  می‌توانید تصاویر موجود در سایت مورد نظر خود را ببینید.با مشاهده تصاویر قرار گرفته بر روی هر سایت می‌توان تا حد بسیار كاملی از محتوای ارائه شده در آن سایت اطلاعات كسب كرد.

دقت داشته باشید كه در عبارت فوق باید به‌جای عبارت  Domain.com  آدرس سایت مورد نظر خود را وارد كنید.

http://jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100936990897

]]>
نشان دادن فرمت فایلها بعد از اسم فایل 2008-04-11T00:04:00+01:00 2008-04-11T00:04:00+01:00 tag:http://mamad.mihanblog.com/post/215 محمد شما با این ترفند می تونید فرمت بعضی از فایلها مثل (عکس و فیلم و...) را تغییر دهید. ابتدا وارد قسمت Folder Option شوید (در My Computer قسمت Tools) سپس وارد Tab(سر برگ) View شوید و تیک مربوط به گزینه Hide Extensions for Known file types را بردارید.حالا شما آخر هر فایل بعد از اسم آن فایل و بعد از کارکتر (.)  می توانید فرمت فایل خود را ببینید. حالا برای تغییر فرمت فایل خود می توانید او فایل را Rename کرده و فرمت آنرا تغییر دهید مثل زیر:Mamad.Jpg  ------&gt;Rename---------&gt;Mamad.Gif*توجه کنید بهتر شما با این ترفند می تونید فرمت بعضی از فایلها مثل (عکس و فیلم و...) را تغییر دهید.
ابتدا وارد قسمت Folder Option شوید (در My Computer قسمت Tools) سپس وارد Tab(سر برگ) View شوید و تیک مربوط به گزینه Hide Extensions for Known file types را بردارید.
حالا شما آخر هر فایل بعد از اسم آن فایل و بعد از کارکتر (.)  می توانید فرمت فایل خود را ببینید. حالا برای تغییر فرمت فایل خود می توانید او فایل را Rename کرده و فرمت آنرا تغییر دهید مثل زیر:
Mamad.Jpg  ------>Rename--------->Mamad.Gif
*توجه کنید بهتر این کار را برای هر فایلی انجام ندید!!

(( دوستانی که مطالب را کپی می کنند خواهش می کنم منبع را هم ذکر کنند))

]]>